Bende varım...

Discussion in 'Turkey' started by emomen, May 9, 2011.

1. Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım.
    Kocaeli ve İstanbulda yaşıyorum. ;) görüşmek üzere...

Herkese iyi forumlar...

buda benim atım,

2. İki kişi olduk desene :D Atın oldukca güzel. Ben de beyazını cok istemiştim ama ben alırken Japonyadaki tsunami olayı patlak verdi. İstanbul a falan sordular beyaz renk bulamadık. Siparis edilirse gelmesi 3 ayı bulabilir dediler. Ben de profil fotografımdaki fıstıgı aldım. Ama hiç pişman degilim. Sarı jantları ile ilgi odagı oluyor :D
    Kazasız, cezasız sürüşler diliyorum.

3. Bu arada grenajlardaki stickerları cıkarmıssın. Kendin mi cıkardın yoksa daha profesyonel bir uygulama mı gerekiyor? Kendin cıkardıysan nasıl cıkardıgın konusunda bilgi verirsen sevinirim. Tesekkurler

4. CyRiC merhaba, 2009 dan beri kullanıyorum. Bende almadan önce mavi ve beyaza bakıyordum , siyah hoşuma gitmedi :)
    yan grenajlardaki cizikler beni rahatsız ,zımpara atarak eski stickerlar gitti tabi orjinal boyasını attık :) tekrar.

Kazasız belasız sürüşler.

5. Senin canavarında maşallahı var hee:rolleyes: golden jantlar süper

6. Tesekkur ederim...
    bu arada sen ön amortisörleri de mi kısalttın yoksa renk farkından dolayı göz yanılması mı oluyor? :D

7. yok hayır belki renk farkından dolayı dediğin gibi , facebooktan mendi emrullah diye arattırırsan detaylı resimleri var orda.

8. bugun servise soktum benimkini.. göstergesinde problem var. yanıp sönüyor, garip garip sekiller falan cıkıyor üstünde titresim olunca. bugune yetistiremediler yarın bir daha bırakacam. eger kablolarda falan bir temassızlık olustuysa hallederiz dediler. ama degilse fabrikayı arar yeni gösterge getirtiriz takarız dediler... bakalım bekleyip görecegiz :D

9. kablolarda oksitlenme olmuştur diye düşünüyorum. göstergenin alt tarafında bir kablo girişi olacak ve birde aküden beslenen bu kablonun soketini güzelce oksit temizliyicilerle temizle derim;)

10. göstergenin alt tarafındaki kablo ile biraz ugrastım ama bir sonuc elde edemedim. akü aklıma gelmemişti. motor titreşimi ile ortaya cıkıyor... yani fabrikasyon hatası olma ihtimali de var gibime geliyor. cünkü sürekli olan birsey degil. motorla bir kasise girdigimde ya da yüksek devirde motor titresimi arttıgında ortaya cıkıyor. oksitlenme olsa sürekli olmaz mıydı? ama tabii ki senin dediginin de olma ihtimali yüksek...
    bakalım yarin bir kontrol edeyim akü kısmını da
    Tesekkur ederim

11. Herkese merhaba ismim Serkan.. Arkadaşlar öncelikle hepinize kazasız belasız sürüşler diliyorum. Benim size bir kaç sorum olacak yanıtlarsanız sevinirim...
    Yamaha r125 alma niyetindeyim. Bir sürü from inceledim. Kimi pahalı olmasından kimi ise 125'lik olmasından dolayı çeşitli yorumlarla kafa karıştırıyor. Daha önceden bir scooterum vardı ve arkadaşlarımın vitesli motorlarını kullanma imkanı da yakaladım. Şimdi size soracağım soru şu? Bu motor kullanış bakımından nasıl? daha önce Süper Sport tarzı bir motosiklet kullanmamış biri için uygun mu? Bu motoru kullanmak için illa ki 1.90 mı olmak gerekiyor ki ben 1.80'im.... Sizlerden ricam Yamaha r125 kullanıcıları olarak bu sorularımı yanıtlamanız?

12. Herkese selamlar. Motor ile ilgili araştırma yaparken burası gözüme çarptı sizleride görünce üye oldum. herkese kazasız belasız sürüşler dilerim öncelikle.

serkan:
    umarım cevap için geç değildir, en azından senin gibi senden sonra okuyanlar faydalanız.
    r125 racing tarzındaki küçük hacimli en iyi motor. herkesin kanaati bu yönde. bende çok araştırdım. usta motorcular hep 250lik almam yönünde idi. mesela ninja r250 veya cbr 250 gibi. ancak honda 250 racing tek silindir. ve görüntü bence kötü. ha 2.eli iyidir servisi ucuz ve boldur... ninja 250r ise 33 hp ile aprilla 250 den sonra en hızlı 250lik. 170-180km son sürat, 2 silindir(demek oluyorki eksozla ses iyi gelir), ancak görüntü resimlerdeki kadar iyi değil. heleki canavar yeşili rengi, yani bisiklet spreyi ile boyanmış gibi. nerde o zzr1400 yeşili? ayrıca göstergeler analog, mobilet gibi. genel görüntüsü iyi olmakla beraber 90 yılların racingi gibi biraz klasik eskimiş bir tarzda (. parçaları zor bulunuyor ve pahalı. ancak dediğim gibi en hızlı 250lik.

yamaha 125r kesinlikle tavsiye edebileceğim bir motor. ancak 1-2 ay içerisinde büyütmeyi isteyebileceğin bir motor. şahsen ben 1 hafta oldu kullanmaya başlayalı kendimde bunu hissetmeye başladım. ancak bunu satma niyetim yok. pahalı diyenlere aldırma, motor zevk işidir parası olmayana motora sahip olmak bile lüks. bu malın fiyatı bu kısaca. satmama niyetimin başında ise 1lt=40km götürüyor olması. motorun boyu biraz uzun gibi ama ben 1.78im yani hiç problem olmuyor. ben anlamıyorum 1.65ler ne yapsın.

r125 aldıktan sonra herkes iyi yapmışsın dedi. bende sana tavsiye ederim ama sonra satacaksan 2.ele yönel.

13. Merhaba cabriyo....
    Öncelikle mesajıma verdiğin cevap için çok teşekkür ederim. Gayet iyi bir yorum yapmışsın ve benim gibi yzf125'i araştıranlar için faydalı bir bilgi! Bende motor hakkında nacizane bir kaç kelam edeyim...

Motor kullanan, kullanmayan arkadaşlarımdan, kuryelerden, bayilerden, internettin kafa karıştıran yüzlerce forum sitesinden sonra her zaman ilk tercihim olan yzf125'te karar kıldım ve 50. yıl özel seri aldım. Çünkü başka bir motor almış olsaydım aklım hep onda kalacaktı...

"Pahalı" meselesinde sana katılıyorum. Aynı cc'de olup daha uygun fiyatlara motorlar var hatta bazı markaların 150 cc olanları honda, yamaha ve benzerlerinden daha da ucuz. Ama Yamaha ve diğer motorların fotolarını yanyana koyduğunuzda niye pahalı olduğunu anlıyorsunuz. Mesela bazı arkadaşlarım motoru görmeden önce çok pahalı almışsın 2. el araba alırsın bu fiyata deyip, motoru görünce acaba bende mi alsam tarzında U dönüşleri oldu.

Motoru 20 gündür şehiriçinde kullanıyorum gayet keyifli ve rahat bir motor. Boyum yeter mi? Motor hafif, rüzgarda uçarsın? Motorda iki büklüm durursun? ve aklınıza gelecek bir sürü söylem var interet sitelerinde.... Şayet bu motoru araştırıyor ve bu laflara çok rastlıyorsanız bunlara cevabım kesinlikle yanılıyorlar. Yanılmadıkları tek şey kuryelerin ve diğer yüksek cc'li motorların sizi geçmesi...

Cabriyo'nun da dediği gibi motorun 125'lik olması elbette ileri ki dönemler için kullanıcılarına yetersiz gelebilir. Ben bir kaç yıl sonra cc yükseltmeyi düşünüyorum. Şu an bana yetiyorda artıyor bile... Ama başlangıç için süper bir motordur.

Motor sesinden pek bir şey beklemeyin. Onun da kendine özgü bir sesi var. Üzerindeyken hafif müzik dinliyormuş gibi düşünün. :)

Kısaca aklınızda olan ve gönlünüzden geçen motoru tercih edin. 125'lik düşünen herkese Yamaha'yı tavsiye ederim.

14. serkan istanbul kızıltopraktan mı aldın motoru? çünkü 2 hafta önce istanbuldaydım ve aynı 50. yıl alan biiyle karşılaşmıştım o sen misin yoksa )).

bende pahalı diyenlere serkan kardeşimin sözlerine ekleme yaparak şöyle diyim:

1-paranıza göre motor alacaksanız bu motoru eleyin. bu motor pahalı. açıkçası 1-2bin tlyi temin etmekte zorlanabilen bir ekonominiz varsa çok zorlamayın. ancak şunuda unutmayın bu motor 125liklerin en iyisi ve en tutulanıdır aslında. sadece daha ucuz modeller olduğundan satış rakamı ekmek gibi değil.
    2-param var ama bu da bir 600lük parası ve arkadaşlarda git 600lük al bu paraya diyorlarsa, bu motoru r125 alın. çünkü, bir kere motoru öğreniyorsunuz. önce öğrenin sonra 1500lük alın. motoru öğrenim derken yüzlerce lirayı benzine vermeyin. 600lük motor 4 misli yakar. gidin kıyafete verin o parayı. unutmayınki pahalı malın 2. elide pahalı olur. siz 600 alıp sattığınızda bu motor ile aynı zararı edersiniz. 600lük size daha çok kazandırmaz.
    3-bu motorun karizmaya diyecek yok. ayrıca kıyafet ve kıyafetin karizmasıda çok önemli. sonuçta racing'ciyiz. paranızmı var harcayın en güzel en kalitelilerini ve alacağınız motorun rengine en uyumlu kıyafet takımını hazırlayın. görüntüyede dikkat ederek seçimler yapın ve daha bir cafenin, caddenin önüne durduğunuzda emin olun bu motor ve kıyafetleriniz boynunuzu yere büktürmez. ki bu bence çok önemlidir. bir 250 hyosunga ve 300-500tllik mont kask ile verilen para imaj olarak araya gidebilir.
    4- ses olarak, kesinlikle eksoz takın. ben 1500lirayı akrapoviçe verdim. komple sistem. ses alt devirlerde mükemmel ki yolda gezerken alt devirlerde gidiyorsunuz. ara gazlarda ve gaz kesmelerde ses mükemmel. bazen patlattığı oluyor. patırtılı kütürtülü gittiği oluyor. kafenin önünde 2-3bin devire kadar bastığınızda kafe resmen inliyor. ancak formula1 sesi gibi değil. daha çok 8 silindir araba veya bir harley sesi gibi düşünün. eksos zor bulunuyor. 2. eli çok kıymetli ve yok. müşterisi çok. inanın böyle motoru olupta ses alamamanın çok kötü olduğunu düşünen çok. eksozuda 2.el hemen satabilirsiniz. üst devirlerde biraz cırlama var. ancak dediğim gibi yok böyle bir ses.
    5-performans eğer yetmezse malossi 182cc kit var. 16hpden 26hp ye çıkarıyor. korlas getirtiyor. komple piston silindir beyin eksoz hepsi bir arada. 1100 yuro civarı malossi sitesindende sipariş edilebiliyor. şahsen korlas ayda yılda bir getirtiyor gibi. beklemek yerine ben direk malossiden getirtmeyi tercih edecem gibi. egsozsuz 800 yuro. motor 125-250cc arası oluyor. ancak zaten hondanın 250r=25hp. kawasaki ninja 250r=33hp. yani motorunuz 182cc olup bir 250cc gibi gitmeye başlar. ancak bu dediklerim tabiki maliyetli. bunu hobi gibi düşünün. touringciler nasıl bir bagaj takımına 1000 yuro veriyorlarsa buda racing cinin merakı gibi düşünün. 1-2 aya kadar bir malossi 182cc düşünüyorum.

15. Selam Cabriyo...

Ben Kuruçeşme'deki Daytona'dan aldım motoru... Seninle tanışmadık ama tanışmak isterim...

Motor hakkında güzel yorumlar yapmışsın yine... fiyat açısından eleştirenler okusun bu yorumu...

16. serkan kardeşim istersen alttaki link benim açtığım konu ordan paylaşıma devam edelim. sana bazı tavsiyelerim olacak modifiye parça ile ilgili ve soracağım şeylerde var. burdaki konu kirlenmesin diye diyorum. konuya girince bi msj çekiver kardeşim ok

http://www.yamahar125.com/threads/selam-beyler.5088/